  • KH214-85B18R
KH214-85B18R
advertisement
Manufacturer No:
KH214-85B18R
HK JDW NO:
4800-KH214-85B18R
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 18Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KH214-85B18R
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Series
    KH
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    40 ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    9W
  • Packing Method
    BULK
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    9W
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    9mm
  • Length
    38mm