  • KL732BTTE2N2C
KL732BTTE2N2C
advertisement
Manufacturer No:
KL732BTTE2N2C
HK JDW NO:
430-KL732BTTE2N2C
Step5Bar-code shipping tag
KL732BTTE2N2C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    9.091%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
    Chip
  • Current Rating
    1A
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    2.2 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.25Ohm
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1206
  • Rated Current-Max
    1A
  • Inductance-Nom (L)
    0.0022 µH
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Self Resonant Frequency
    9000MHz