  • KNP300JB-52-0R39
KNP300JB-52-0R39
advertisement
Manufacturer No:
KNP300JB-52-0R39
HK JDW NO:
898-KNP300JB-52-0R39
Datasheet:
KNP300JB-52-0R39
Description:
390mOhm, 3W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP300JB-52-0R39
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    390mOhm
  • Power (Watts)
    3W