  • KPZ1608SHR300ATDH5
KPZ1608SHR300ATDH5
advertisement
Manufacturer No:
KPZ1608SHR300ATDH5
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-KPZ1608SHR300ATDH5
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KPZ1608SHR300ATDH5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated Current
    5A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    15mOhm
  • Current Rating (Max)
    5A
  • Impedance @ Frequency
    30Ohm @ 100MHz
  • Output Impedance
    30Ohm Ω
  • Width
    0.8mm
  • Height (Max)
    0.030 0.75mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    KPZ-HR
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm