  • KQ0603TTE82NJ
KQ0603TTE82NJ
advertisement
Manufacturer No:
KQ0603TTE82NJ
HK JDW NO:
430-KQ0603TTE82NJ
Step5Bar-code shipping tag
KQ0603TTE82NJ
  • Package / Case
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.1mm
  • Current Rating
    400mA
  • Frequency
    150MHz
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Inductance
    82 nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Frequency - Self Resonant
    1.7GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    820mOhm
  • DC Current
    400mA
  • Length
    1.7mm
  • Width
    1mm