  • KTD251B224M32A0T00
KTD251B224M32A0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTD251B224M32A0T00
HK JDW NO:
856-KTD251B224M32A0T00
Description:
NTD 0.22μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
KTD251B224M32A0T00
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Depth
    3.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Voltage
    250V
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm