  • KTD251B225M76A0T00
KTD251B225M76A0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTD251B225M76A0T00
HK JDW NO:
856-KTD251B225M76A0T00
Description:
NTD 2.2μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.394Lx0.236W 10.00mmx6.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 492
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KTD251B225M76A0T00
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.236W 10.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm