  • KTD500B335M32A0T00
KTD500B335M32A0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTD500B335M32A0T00
HK JDW NO:
856-KTD500B335M32A0T00
Description:
NTD 3.3μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
KTD500B335M32A0T00
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm