  • KTR10EZPF1401
KTR10EZPF1401
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF1401
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF1401
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
KTR10EZPF1401
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 1.4kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4739
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF1401
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    Automotive AEC-Q200, High Voltage
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.4kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    300V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm