  • KTR25JZPF2203
KTR25JZPF2203
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPF2203
HK JDW NO:
687-KTR25JZPF2203
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
KTR25JZPF2203
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 220kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16471
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPF2203
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    Automotive AEC-Q200, High Voltage
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    600V
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm