  • KVD500L334M32A0T00
KVD500L334M32A0T00
advertisement
Manufacturer No:
KVD500L334M32A0T00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KVD500L334M32A0T00
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
KVD 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X8L 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
KVD500L334M32A0T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    KVD
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm