  • L-07C56NKV4T
L-07C56NKV4T
advertisement
Manufacturer No:
L-07C56NKV4T
HK JDW NO:
406-L-07C56NKV4T
Datasheet:
L-07C56NKV4T
Step5Bar-code shipping tag
L-07C56NKV4T
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Current Rating
    150mA
  • Inductance
    56nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.1GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm