  • L-07W68NJV4T
L-07W68NJV4T
advertisement
Manufacturer No:
L-07W68NJV4T
HK JDW NO:
406-L-07W68NJV4T
Datasheet:
L-07W68NJV4T
Step5Bar-code shipping tag
L-07W68NJV4T
    Select All
  • Width
    508μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    31 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    100mA
  • Current Rating
    100mA
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.12Ohm Max
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Q @ Freq
    42 @ 900MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • DC Current
    100mA
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm