  • L-14C5N6SV4T
L-14C5N6SV4T
advertisement
Manufacturer No:
L-14C5N6SV4T
HK JDW NO:
406-L-14C5N6SV4T
Datasheet:
L-14C5N6SV4T
Description:
Quantity:
In Stock : 76116
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
L-14C5N6SV4T
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    950μm
  • Current Rating
    300mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    5.6nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.6GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Q Factor
    8
  • DC Current
    300mA
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    1.75mm
  • Width
    787.4μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.3nH