  • L-15F10RKV4E
L-15F10RKV4E
advertisement
Manufacturer No:
L-15F10RKV4E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-L-15F10RKV4E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
L-15F10RKV4E
Step5Bar-code shipping tag
L-15F10RKV4E
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    80mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    80mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    8MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5Ohm Max
  • Max DC Current
    80mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 8MHz
  • Inductance Frequency - Test
    8MHz
  • Q Factor
    60
  • DC Current
    80mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.25mm