  • L06032R7DGWTR
L06032R7DGWTR
advertisement
Manufacturer No:
L06032R7DGWTR
HK JDW NO:
66-L06032R7DGWTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3087
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
L06032R7DGWTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.5nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Thin Film
  • Composition
    Unshielded
  • Depth
    910μm
  • Current Rating
    750mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.7nH
  • Test Frequency
    450MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    750mA
  • Frequency - Self Resonant
    9GHz
  • Q @ Freq
    21 @ 450MHz
  • Q Factor
    21
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.71mm