  • L06034R7CGWTR
L06034R7CGWTR
advertisement
Manufacturer No:
L06034R7CGWTR
HK JDW NO:
66-L06034R7CGWTR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3255
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
L06034R7CGWTR
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thin Film
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    910μm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    500mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    450MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    23 @ 450MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    23
  • DC Current
    500mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1, 0.2, 0.5 NANO HENRY
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.71mm