  • L0603B100MDWFT
L0603B100MDWFT
advertisement
Manufacturer No:
L0603B100MDWFT
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-L0603B100MDWFT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
L0603B100MDWFT
Description:
L0603B100MDWFT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 35737
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
L0603B100MDWFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    L-DWF
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    380mA
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    360mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Rated Current-Max
    0.38A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm