  • L08056R5CEWTR
L08056R5CEWTR
advertisement
Manufacturer No:
L08056R5CEWTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-L08056R5CEWTR
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
L08056R5CEWTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L08056R5CEWTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    Accu-L®
  • Size / Dimension
    0.083Lx0.059W 2.11mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Thin Film
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Shielding
    Unshielded
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    6.5nH
  • Test Frequency
    450MHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    450MHz
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.04mm
  • Length
    1.6002mm