  • L1QN30C565KS65
L1QN30C565KS65
advertisement
Manufacturer No:
L1QN30C565KS65
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-L1QN30C565KS65
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
M49470(STRAIGHT) 5.6μF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
L1QN30C565KS65
  • Package / Case
    Ceramic
  • Number of Pins
    10
  • Series
    M49470(STRAIGHT)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    Box
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    12.7mm
  • Lead Pitch
    11.4mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BQ
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    18.16mm
  • Length
    27.3mm
  • Width
    12.7mm