  • L6R160D-480-C14
L6R160D-480-C14
advertisement
Manufacturer No:
L6R160D-480-C14
Manufacturer:
Tri-Mag, LLC
HK JDW NO:
801-L6R160D-480-C14
Package:
Datasheet:
L6R160D-480-C14
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 158W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
L6R160D-480-C14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    1.543lb 700.0g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R160D (160W)
  • Size / Dimension
    6.89Lx2.91W x 1.65 H 175.0mmx74.0mmx42.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    158W
  • Approval Agency
    CE, cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    3.3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max