  • SWI6-15-N-P5R
SWI6-15-N-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SWI6-15-N-P5R
HK JDW NO:
193-SWI6-15-N-P5R
Package:
Datasheet:
SWI6-15-N-P5R
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 15V 7.5W
Step5Bar-code shipping tag
SWI6-15-N-P5R
    20 Weeks
  • Weight
    0.172lb 78.02g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SWI6-N (6W)
  • Size / Dimension
    2.20Lx1.10W x 1.65 H 56.0mmx28.0mmx42.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    7.5W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    400mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    41.91mm