  • LAL02NA100K
LAL02NA100K
advertisement
Manufacturer No:
LAL02NA100K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LAL02NA100K
Package:
Axial
Datasheet:
LAL02NA100K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LAL02NA100K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    160mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    24MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.96MHz
  • Q Factor
    40
  • Diameter
    2.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    LA, L Type
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.134L 2.30mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%