  • LAL04SK270K
LAL04SK270K
advertisement
Manufacturer No:
LAL04SK270K
HK JDW NO:
782-LAL04SK270K
Datasheet:
LAL04SK270K
Step5Bar-code shipping tag
LAL04SK270K
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    390mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    940mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    7.2MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz