  • LAL04SK331K
LAL04SK331K
advertisement
Manufacturer No:
LAL04SK331K
HK JDW NO:
782-LAL04SK331K
Datasheet:
LAL04SK331K
Step5Bar-code shipping tag
LAL04SK331K
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    137mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.6MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    65 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.137A