  • LCC600-28U-4P24
LCC600-28U-4P24
advertisement
Manufacturer No:
LCC600-28U-4P24
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-LCC600-28U-4P24
Package:
Datasheet:
LCC600-28U-4P24
Description:
Quantity:
In Stock : 12648
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCC600-28U-4P24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    LCC600 (600W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    8.98Lx3.98W x 1.57 H 228.0mmx101.0mmx39.8mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    600W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC