  • LCF121002S750TG
LCF121002S750TG
advertisement
Manufacturer No:
LCF121002S750TG
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-LCF121002S750TG
Package:
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Datasheet:
LCF121002S750TG
Description:
CMC 2LN 100MA 75 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCF121002S750TG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1210 Metric), 4 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LCF
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.039W 1.27mmx1.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    4Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    75Ohm @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.026 0.65mm