  • LCM600L-T-4
LCM600L-T-4
advertisement
Manufacturer No:
LCM600L-T-4
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-LCM600L-T-4
Package:
Datasheet:
LCM600L-T-4
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCM600L-T-4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    LCM600 (600W)
  • Size / Dimension
    7.50Lx4.50W x 2.40 H 190.5mmx114.3mmx61.0mm
  • Feature
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    600W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    52A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC