  • LD12W-12-C1000-RD
LD12W-12-C1000-RD
advertisement
Manufacturer No:
LD12W-12-C1000-RD
Manufacturer:
EPtronics, Inc.
HK JDW NO:
272-LD12W-12-C1000-RD
Package:
Datasheet:
LD12W-12-C1000-RD
Description:
Quantity:
In Stock : 75
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LD12W-12-C1000-RD
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LD12W -RD
  • Size / Dimension
    4.04Lx1.48W x 0.95 H 102.6mmx37.6mmx24.1mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    12W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Output
    4V~12V