  • LD6806CX4/29H,315
LD6806CX4/29H,315
advertisement
Manufacturer No:
LD6806CX4/29H,315
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-LD6806CX4/29H,315
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
LD6806CX4/29H,315
Description:
Enable Fixed LD6806 PMIC 4-XFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 17490
Step5Bar-code shipping tag
LD6806CX4/29H,315
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XFBGA, WLCSP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    LD6806
  • Current - Supply (Max)
    250μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    100μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 200mA
  • PSRR
    55dB (1kHz)