  • LD6806CX4/C33P315
LD6806CX4/C33P315
advertisement
Manufacturer No:
LD6806CX4/C33P315
HK JDW NO:
318-LD6806CX4/C33P315
Description:
0.4mm PMIC
Quantity:
In Stock : 1271
Step5Bar-code shipping tag
LD6806CX4/C33P315
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminations
    4
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B4
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.06V
  • Voltage Tolerance-Max
    3%
  • Output Current1-Max
    0.2A
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Input Voltage Absolute-Max
    6V
  • Adjustability
    FIXED
  • Load Regulation-Max(%)
    0.06567%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.0066%
  • Operating Temperature TJ-Min
    -40°C