  • LD6806TD/25P
LD6806TD/25P
advertisement
Manufacturer No:
LD6806TD/25P
Manufacturer:
Nexperia
HK JDW NO:
554-LD6806TD/25P
Package:
TSOP
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC TSOP
Quantity:
In Stock : 12664
Step5Bar-code shipping tag
LD6806TD/25P
  • Package / Case
    TSOP
  • Number of Pins
    5
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    80mV
  • Nominal Output Voltage
    2.5V