  • LD6806TD/33P
LD6806TD/33P
advertisement
Manufacturer No:
LD6806TD/33P
Manufacturer:
Nexperia
HK JDW NO:
554-LD6806TD/33P
Package:
TSOP
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC TSOP
Quantity:
In Stock : 7869
Step5Bar-code shipping tag
LD6806TD/33P
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSOP
  • Number of Pins
    5
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    800mW
  • Number of Outputs
    Fixed
  • Max Output Current
    200mA
  • Current - Output
    200mA
  • Quiescent Current
    70μA
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    80mV
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Height
    1mm
  • Length
    3.1mm
  • Width
    1.7mm