  • LD6816CX4/C25P315
LD6816CX4/C25P315
advertisement
Manufacturer No:
LD6816CX4/C25P315
HK JDW NO:
318-LD6816CX4/C25P315
Description:
0.4mm PMIC
Quantity:
In Stock : 3137
Step5Bar-code shipping tag
LD6816CX4/C25P315
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminations
    4
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B4
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.045V
  • Voltage Tolerance-Max
    3%
  • Output Current1-Max
    0.15A
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Input Voltage Absolute-Max
    6V
  • Adjustability
    FIXED
  • Load Regulation-Max(%)
    0.03725%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.007%
  • Operating Temperature TJ-Min
    -40°C