  • LD6836CX4/33H,315
LD6836CX4/33H,315
advertisement
Manufacturer No:
LD6836CX4/33H,315
Manufacturer:
Nexperia
HK JDW NO:
554-LD6836CX4/33H,315
Package:
Datasheet:
LD6836CX4/33H,315
Description:
Fixed PMIC
Quantity:
In Stock : 5168
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LD6836CX4/33H,315
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2012
  • Part Status
    Discontinued
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    Fixed
  • Max Output Current
    300mA
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    770mW
  • Power Dissipation
    770mW
  • Current - Output
    300mA
  • Quiescent Current
    100μA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Min Input Voltage
    2.3V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    90mV
  • Output Voltage Accuracy
    2 %