  • LDA300W-24-SNF
LDA300W-24-SNF
advertisement
Manufacturer No:
LDA300W-24-SNF
HK JDW NO:
165-LDA300W-24-SNF
Datasheet:
LDA300W-24-SNF
Description:
Power Supply;AC-DC;24V;9A;85-132/170-264V In;Enclosed;Panel Mnt;216W;LDA Series
Step5Bar-code shipping tag
LDA300W-24-SNF
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    1kg
  • Published
    2006
  • Series
    LDA (300W)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power Rating
    336W
  • Depth
    108mm
    1
  • Approval Agency
    cUL
  • Efficiency
    86 %
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Output Current
    14A
  • Output Power
    336W
  • Current - Output 1
    14A
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Height
    50mm
  • Length
    255mm
  • Width
    108mm