  • LDLN025M18R
LDLN025M18R
advertisement
Manufacturer No:
LDLN025M18R
HK JDW NO:
761-LDLN025M18R
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LDLN025M18R
Description:
Enable Fixed 0.95mm LDLN025 PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 4696
Step5Bar-code shipping tag
LDLN025M18R
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    LDLN025
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    425μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Input Voltage (Min)
    2.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
  • Current - Quiescent (Iq)
    25μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 250mA
  • PSRR
    80dB ~ 60dB (100Hz ~ 100KHz)
  • Length
    2.95mm