  • LDS100-31-H04
LDS100-31-H04
advertisement
Manufacturer No:
LDS100-31-H04
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-LDS100-31-H04
Package:
Datasheet:
LDS100-31-H04
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LDS100-31-H04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, EN, UL
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    264VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    3.16A
  • Voltage - Output
    0V~31V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Ratings
    IP67
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.662lb 300.28g
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    LDS100 (100W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    8.46Lx1.65W x 1.18 H 215.0mmx42.0mmx30.0mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    100W