  • LED25W-56-C0450-D
LED25W-56-C0450-D
advertisement
Manufacturer No:
LED25W-56-C0450-D
HK JDW NO:
824-LED25W-56-C0450-D
Package:
Datasheet:
LED25W-56-C0450-D
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 19-56V 450MA
Step5Bar-code shipping tag
LED25W-56-C0450-D
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Max Output Current
    450mA
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Voltage - Output
    19V~56V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog
  • Height
    25.146mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP66
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Series
    LED-25W
  • Size / Dimension
    3.15Lx3.07W x 0.99 H 80.0mmx78.0mmx25.2mm