  • LEDBLA290XD6-XQ
LEDBLA290XD6-XQ
advertisement
Manufacturer No:
LEDBLA290XD6-XQ
HK JDW NO:
124-LEDBLA290XD6-XQ
Package:
Datasheet:
LEDBLA290XD6-XQ
Purchasing and Inquiry
LEDBLA290XD6-XQ Description
LEDBLA290XD6-XQ Features
Optically isolated strobe signal
Active High or Active Low strobe models available
LEDs directly illuminate target
Three window materials from which to choose: clear acrylic, clear glass, and clear diffusing acrylic
LEDBLA290XD6-XQ Applications
Temperature Measurement
Pressure Measurement
Flow Meters
Factory Automation and Process Control
Step5Bar-code shipping tag
LEDBLA290XD6-XQ
    Select All
  • Mount
    Cable
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LED
  • Part Status
    Active
  • Type
    Bar
  • Color
    Blue
  • Height
    1.280 32.51mm
  • Length
    12.460 316.48mm
  • Width
    2.340 59.44mm
  • Length - Emitting Surface
    11.417 290.00mm