  • LFA240F-24-SR2
LFA240F-24-SR2
advertisement
Manufacturer No:
LFA240F-24-SR2
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LFA240F-24-SR2
Package:
Datasheet:
LFA240F-24-SR2
Description:
Quantity:
In Stock : 13612
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFA240F-24-SR2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    LFA (240W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    5.20Lx1.97W x 1.04 H 132.1mmx50.0mmx26.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    87.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    240W
  • Current - Output 1
    10A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    43mm