  • S8AS-48008
S8AS-48008
advertisement
Manufacturer No:
S8AS-48008
HK JDW NO:
607-S8AS-48008
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8AS-48008
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    S8AS (480W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    9.06Lx5.19W x 4.53 H 230.1mmx131.8mmx115.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    480W
  • Max Power Dissipation
    480W
  • Number of Outputs
    8
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus, VDE
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    3.8A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    3.8A 3.8A 3.8A 3.8A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    480W
  • Voltage - Output 2
    24V
  • Voltage - Output 3
    24V
  • Voltage - Output 4
    24V
  • Height
    115.062mm
  • Length
    230.124mm
  • Width
    131.826mm