  • LFC789D25CD
LFC789D25CD
advertisement
Manufacturer No:
LFC789D25CD
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LFC789D25CD
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LFC789D25CD
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    69.994973mg
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Positive Fixed and Adjustable
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    12V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LFC789D25
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    2.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    10mA
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    9V
  • Operating Supply Current
    2.5mA
  • Voltage - Input
    9V~16V
  • Output Current
    3A
  • Quiescent Current
    2mA
  • Min Input Voltage
    9V
  • Max Input Voltage
    16V
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm