  • LHL06TB561K
LHL06TB561K
advertisement
Manufacturer No:
LHL06TB561K
HK JDW NO:
782-LHL06TB561K
Datasheet:
LHL06TB561K
Step5Bar-code shipping tag
LHL06TB561K
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.268Dia 6.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    85mA
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.1MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Rated Current-Max
    0.085A
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm