  • LHL10NB123J
LHL10NB123J
advertisement
Manufacturer No:
LHL10NB123J
HK JDW NO:
782-LHL10NB123J
Datasheet:
LHL10NB123J
Step5Bar-code shipping tag
LHL10NB123J
    Select All
  • Mount
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LH, L Type
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Radial
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    110mA
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    12mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    21Ohm Max
  • Max DC Current
    110mA
  • Frequency - Self Resonant
    270kHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Q @ Freq
    60 @ 79.6kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    60
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.0796 MHZ
  • Height
    13.9954mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm