  • LHLC10NB681K
LHLC10NB681K
advertisement
Manufacturer No:
LHLC10NB681K
HK JDW NO:
782-LHLC10NB681K
Datasheet:
LHLC10NB681K
Step5Bar-code shipping tag
LHLC10NB681K
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    570mA
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    680μH
  • Test Frequency
    0.796MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.4MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Q @ Freq
    30 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Rated Current-Max
    0.57A
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm