  • LHLC10TB471K
LHLC10TB471K
advertisement
Manufacturer No:
LHLC10TB471K
HK JDW NO:
782-LHLC10TB471K
Datasheet:
LHLC10TB471K
Step5Bar-code shipping tag
LHLC10TB471K
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating (Amps)
    650mA
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    0.796MHz
  • DC Resistance (DCR)
    840mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    30 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Rated Current-Max
    0.65A
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm