  • LHLC10TB6R8M
LHLC10TB6R8M
advertisement
Manufacturer No:
LHLC10TB6R8M
HK JDW NO:
782-LHLC10TB6R8M
Datasheet:
LHLC10TB6R8M
Step5Bar-code shipping tag
LHLC10TB6R8M
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    4.1A
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    28mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Rated Current-Max
    4.1A
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm