  • LHLZ06TB1R0M
LHLZ06TB1R0M
advertisement
Manufacturer No:
LHLZ06TB1R0M
HK JDW NO:
782-LHLZ06TB1R0M
Datasheet:
LHLZ06TB1R0M
Step5Bar-code shipping tag
LHLZ06TB1R0M
    Select All
  • Mount
    Radial, Vertical Cylinder
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Encapsulated
  • Current Rating
    3.4A
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    26mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    85MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    20 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm