  • LI1206H121R-10
LI1206H121R-10
advertisement
Manufacturer No:
LI1206H121R-10
HK JDW NO:
449-LI1206H121R-10
Datasheet:
LI1206H121R-10
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Step5Bar-code shipping tag
LI1206H121R-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    45.359237mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    800mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    800mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    3.2mm